Zapomniałaś/eś hasła?
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, zarejestruj się.
REJESTRACJA

Rejestracja prezbiegła pomyślnie

Za chwilę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail
wiadomość z linkiem aktywującym, który
pozwoli Ci się zalogować na naszej stronie.

x
RESETOWANIE HASŁA

Na Twój adres e-mail zostało wysłane nowe hasło.


STRONA GŁÓWNA / BLOG
Dlaczego 2H?
        
2014-12-09
Dlaczego 2H?

 

Zainspirował nas czas spędzony na wolontariacie w Indiach w 2012 roku. Wtedy to na własne oczy mogliśmy obserwować szokujące traktowanie kobiet w Indiach. Po powrocie zaczęliśmy zastanawiać się jak moglibyśmy pomóc zwalczać to zjawisko - w ten sposób wymyśliliśmy 2H. Potrzebny był czas na zmianę wizerunku firmy, znalezienie partnerów i reorganizację naszej działalności, tak by 2H było częścią naszej wizji, a nie jedynie krótkoterminową akcją społeczną.

Do stworzenia 2H zainspirował nas czas spędzony na wolontariacie w Indiach w 2012 roku. Wtedy to na własne oczy mogliśmy obserwować szokujące traktowanie kobiet w Indiach. Po powrocie zaczęliśmy zastanawiać się jak moglibyśmy pomóc zwalczać to zjawisko - w ten sposób wymyśliliśmy 2H. Potrzebny był czas na zmianę wizerunku firmy, znalezienie partnerów i reorganizację naszej działalności, tak by 2H było częścią naszej wizji, a nie jedynie krótkoterminową akcją społeczną.


Dlaczego finansujemy edukację?
        
2014-12-09
Dlaczego finansujemy edukację?

 

Badania wykazują, że dziewczyny i chłopcy, którzy chodzili do szkoły i zdobyli zawód, dbają także o wykształcenie swoich dzieci. Oznacza to, że osoba, która pośle swoje dziecko do szkoły pomaga całej generacji uczynić krok w kierunku pokonania ubóstwa. Jednakże edukacja szkolna i zawodowa może zdziałać dużo więcej. Edukacja przyczynia się do walki z wyzyskiem Ten, kto umie czytać i pisać, zna swoje prawa. Skutek – może bronić się przed skorumpowanymi przedstawicielami władzy, łączyć się z innymi ludźmi w stowarzyszeniach, iść do sądu lub zwrócić się do ogółu społeczeństwa – opinia publiczna to ważny środek np. dyskryminowanych kobiet. Edukacja napędza gospodarkę Ten, kto ma pracę, ma pieniądze, które może wydawać. Rzemieślnik może otworzyć własną działalność i zatrudnić pracowników. W ten sposób tworzy nowe miejsca pracy. 
Edukacja zapobiega chorobom. Kampanie społeczne wywierają większy pływ na osoby wykształcone niż na analfabetów, a właśnie ta grupa najbardziej ich potrzebuje. Według oceny Światowej Organizacji Zdrowia WHO na całym świecie na AIDS, malarię i gruźlicę umiera rocznie 6 milionów ludzi. Wydatki na lekarstwa doprowadzają całe rodziny do ruiny. Nieobecność osób chorych odczuwana jest w fabrykach i zakładach pracy, gospodarka przeżywa stagnację.  
Edukacja przeciwdziała przestępstwom. Jeśli młodzież chodzi do szkoły, uczy się i odrabia zadania domowe, nie spędza czasu na ulicy, nie kradnie i nie bierze narkotyków. Ukończenie szkoły zapewnia alternatywę inną niż przestępczość czy codzienne troski.

Badania wykazują, że dziewczyny i chłopcy, którzy chodzili do szkoły i zdobyli zawód, dbają także o wykształcenie swoich dzieci. Oznacza to, że osoba, która pośle swoje dziecko do szkoły pomaga całej generacji uczynić krok w kierunku pokonania ubóstwa. Jednakże edukacja szkolna i zawodowa może zdziałać dużo więcej. Edukacja przyczynia się do walki z wyzyskiem Ten, kto umie czytać i pisać, zna swoje prawa. Skutek – może bronić się przed skorumpowanymi przedstawicielami władzy, łączyć się z innymi ludźmi w stowarzyszeniach, iść do sądu lub zwrócić się do ogółu społeczeństwa – opinia publiczna to ważny środek np. dyskryminowanych kobiet. Edukacja napędza gospodarkę Ten, kto ma pracę, ma pieniądze, które może wydawać. Rzemieślnik może otworzyć własną działalność i zatrudnić pracowników. W ten sposób tworzy nowe miejsca pracy. Edukacja zapobiega chorobom. Kampanie społeczne wywierają większy pływ na osoby wykształcone niż na analfabetów, a właśnie ta grupa najbardziej ich potrzebuje. Według oceny Światowej Organizacji Zdrowia WHO na całym świecie na AIDS, malarię i gruźlicę umiera rocznie 6 milionów ludzi. Wydatki na lekarstwa doprowadzają całe rodziny do ruiny. Nieobecność osób chorych odczuwana jest w fabrykach i zakładach pracy, gospodarka przeżywa stagnację.  Edukacja przeciwdziała przestępstwom. Jeśli młodzież chodzi do szkoły, uczy się i odrabia zadania domowe, nie spędza czasu na ulicy, nie kradnie i nie bierze narkotyków. Ukończenie szkoły zapewnia alternatywę inną niż przestępczość czy codzienne troski.

 


Archiwum

PORÓWNAJ KOLOR NASZEGO PODKŁADU Z PODKŁADAMI INNYCH MAREK

MARKA

Loading...

RODZAJ PODKŁADU

ODPOWIEDNIK DIADEM


x
x
NEWSLETTER

Dziękujemy!
Zapisano Cię do newslettera.