Badania wykazują, że dziewczyny i chłopcy, którzy chodzili do szkoły i zdobyli zawód, dbają także o wykształcenie swoich dzieci. Oznacza to, że osoba, która pośle swoje dziecko do szkoły pomaga całej generacji uczynić krok w kierunku pokonania ubóstwa. Jednakże edukacja szkolna i zawodowa może zdziałać dużo więcej. Edukacja przyczynia się do walki z wyzyskiem Ten, kto umie czytać i pisać, zna swoje prawa. Skutek – może bronić się przed skorumpowanymi przedstawicielami władzy, łączyć się z innymi ludźmi w stowarzyszeniach, iść do sądu lub zwrócić się do ogółu społeczeństwa – opinia publiczna to ważny środek np. dyskryminowanych kobiet. Edukacja napędza gospodarkę Ten, kto ma pracę, ma pieniądze, które może wydawać. Rzemieślnik może otworzyć własną działalność i zatrudnić pracowników. W ten sposób tworzy nowe miejsca pracy.
Edukacja zapobiega chorobom. Kampanie społeczne wywierają większy pływ na osoby wykształcone niż na analfabetów, a właśnie ta grupa najbardziej ich potrzebuje. Według oceny Światowej Organizacji Zdrowia WHO na całym świecie na AIDS, malarię i gruźlicę umiera rocznie 6 milionów ludzi. Wydatki na lekarstwa doprowadzają całe rodziny do ruiny. Nieobecność osób chorych odczuwana jest w fabrykach i zakładach pracy, gospodarka przeżywa stagnację.
Edukacja przeciwdziała przestępstwom. Jeśli młodzież chodzi do szkoły, uczy się i odrabia zadania domowe, nie spędza czasu na ulicy, nie kradnie i nie bierze narkotyków. Ukończenie szkoły zapewnia alternatywę inną niż przestępczość czy codzienne troski.
Badania wykazują, że dziewczyny i chłopcy, którzy chodzili do szkoły i zdobyli zawód, dbają także o wykształcenie swoich dzieci. Oznacza to, że osoba, która pośle swoje dziecko do szkoły pomaga całej generacji uczynić krok w kierunku pokonania ubóstwa. Jednakże edukacja szkolna i zawodowa może zdziałać dużo więcej. Edukacja przyczynia się do walki z wyzyskiem Ten, kto umie czytać i pisać, zna swoje prawa. Skutek – może bronić się przed skorumpowanymi przedstawicielami władzy, łączyć się z innymi ludźmi w stowarzyszeniach, iść do sądu lub zwrócić się do ogółu społeczeństwa – opinia publiczna to ważny środek np. dyskryminowanych kobiet. Edukacja napędza gospodarkę Ten, kto ma pracę, ma pieniądze, które może wydawać. Rzemieślnik może otworzyć własną działalność i zatrudnić pracowników. W ten sposób tworzy nowe miejsca pracy. Edukacja zapobiega chorobom. Kampanie społeczne wywierają większy pływ na osoby wykształcone niż na analfabetów, a właśnie ta grupa najbardziej ich potrzebuje. Według oceny Światowej Organizacji Zdrowia WHO na całym świecie na AIDS, malarię i gruźlicę umiera rocznie 6 milionów ludzi. Wydatki na lekarstwa doprowadzają całe rodziny do ruiny. Nieobecność osób chorych odczuwana jest w fabrykach i zakładach pracy, gospodarka przeżywa stagnację. Edukacja przeciwdziała przestępstwom. Jeśli młodzież chodzi do szkoły, uczy się i odrabia zadania domowe, nie spędza czasu na ulicy, nie kradnie i nie bierze narkotyków. Ukończenie szkoły zapewnia alternatywę inną niż przestępczość czy codzienne troski.