Zapomniałaś/eś hasła?
Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, zarejestruj się.
REJESTRACJA

Rejestracja prezbiegła pomyślnie

Za chwilę otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail
wiadomość z linkiem aktywującym, który
pozwoli Ci się zalogować na naszej stronie.

x
RESETOWANIE HASŁA

Na Twój adres e-mail zostało wysłane nowe hasło.


STRONA GŁÓWNA / URODA / SEKRETY MAKIJAŻU / MAKIJAŻ KOBIETY DOJRZAŁEJ
MAKIJAŻ KOBIETY DOJRZAŁEJ
Agnieszka Maksimowicz, 2014-12-14

 

Każda kobieta wie, że już niewielka poprawa wyglądu potrafi poprawić samopoczucie i podnieść
samoocenę. Jednym z najbardziej podstawowych zabiegów, po które sięga każda z nas jest
odpowiednio wykonany makijaż. Przy zachowaniu właściwych zasad i przy pomocy kilku zaledwie
produktów, pokażę Wam jak można w szybki i prosty sposób wyeksponować urodę i umalować się
zarówno do pracy, jak i na romantyczne spotkanie.

Każda kobieta wie, że już niewielka poprawa wyglądu potrafi poprawić samopoczucie i podnieśćsamoocenę. Jednym z najbardziej podstawowych zabiegów, po które sięga każda z nas jestodpowiednio wykonany makijaż. Przy zachowaniu właściwych zasad i przy pomocy kilku zaledwieproduktów, pokażę Wam jak można w szybki i prosty sposób wyeksponować urodę i umalować sięzarówno do pracy, jak i na romantyczne spotkanie.

 • 1 / 11
  KROK 1

  Wraz z wiekiem na naszej skórze pojawiają się pewne niedoskonałości. Zadbajmy więc o odpowiednie przygotowanie twarzy. Pielęgnacja powinna być lekka, ściągająca lub rozświetlająca.

 • 2 / 11
  KROK 2

  W przypadku kobiety dojrzałej, specjalnej uwagi wymaga odpowiedni dobór podkładu. Zadbajmy więc, aby nie był on zbyt ciężki.

 • 3 / 11
  KROK 3

  Szczególną uwagę powinnyśmy poświęcić okolicom oczu, tak aby w kącikach zewnętrznych nie pozostało zbyt dużo podkładu, a zaciemnienia pod oczami zostały odpowiednio rozświetlone korektorem. Jak zawsze, po wymodelowaniu twarzy, nakładamy puder transparentny.

 • 4 / 11
  KROK 4

  Żeby odwrócić uwagę od tzw. „kurzych łapek” i innych niedoskonałości wokół oczu, tuż poza krawędzią powieki ruchomej nakładamy matowy cień. Najkorzystniejszy kolor to odcienie brązu. Tego samego cienia używamy na powiekach dolnych, tylko przy zewnętrznych krawędziach. Przecieramy go w taki sposób, aby dał efekt lekkiego przydymienia oka.

 • 5 / 11
  KROK 5

  Na tak przygotowanych konturach wprowadzamy kolor. W zależności od naszego typu urody, koloru oczu i okazji, wybieramy zestaw cieni bezwzględnie matowych. Cienie rozprowadzamy od najciemniejszego do najjaśniejszego, w kierunku wewnętrznego kącika oka.

 • 6 / 11
  KROK 6

  Z czasem coraz trudniej nam ukryć całodniowe zmęczenie, dlatego też w wewnętrznych kącikach oczu używamy jak najjaśniejszego cienia, zawsze w ciepłej tonacji.

 • 7 / 11
  KROK 7

  Lekko naciągając powiekę malujemy ciemną kredką cienką linię przy krawędzi rzęs. Dzięki temu spojrzenie nie tylko nabierze głębi, ale i uzyskamy efekt zagęszczenia rzęs. Pamiętajmy, że im jesteśmy starsze tym bardziej powinnyśmy unikać czerni.

 • 8 / 11
  KROK 8

  W dojrzałym wieku brwi wymagają szczególnej uwagi, ponieważ zmniejsza się ich kondycja. Używając kredki do brwi możemy przywrócić im odpowiednią gęstość i nadać ładny kształt.

 • 9 / 11
  KROK 9

  Koloryt skóry poprawiamy używając bronzerów i odpowiednich róży, delikatnie podkreślając kości policzkowe. W zależności od typu urody wybieramy odcienie przygaszone lub pastelowe.

 • 10 / 11
  KROK 10

  Na zakończenie możemy nałożyć na usta lekki błyszczyk lub nawilżającą pomadkę. Wybierzmy odcienie chłodne i neutralne. Unikajmy ciepłych i krzykliwych barw.

 • 11 / 11


  Zdjęcie finalne


PORÓWNAJ KOLOR NASZEGO PODKŁADU Z PODKŁADAMI INNYCH MAREK

MARKA

Loading...

RODZAJ PODKŁADU

ODPOWIEDNIK DIADEM


x
x
NEWSLETTER

Dziękujemy!
Zapisano Cię do newslettera.